Logo TSP Terénní sociální práce www.tspweb.cz
Hlavní stránka - Úvod, Aktuality Více o TSP - Kauzy, Teorie, Články, ... Dokumenty - Zákony, Vyhlášky, Finance, ... Odkazy Kontakty Vstup pro registrované
Hlavní stránka » Více o TSP » Archiv aktualit

Vyhledávání:


Archiv aktualit

Brněnský DROM hledá administrativního pracovníka

3.7.2003 | Marek Veselý

Hledáme pracovníka/ci na částečný úvazek. Úkolem bude zajištění administrativního chodu kanceláře a práce na projektech. Požadujeme znalost AJ a práce na PC. Nástup možný ihned.
Drom, romské středisko je středně velká organizace z Brna. Zabýváme se projekty zaměřenými na integraci a pomoc Romům v České republice.

Kontaktní osoby: Miroslav Zima, Svatava Vaculová
tel.č. 545 211 576, e-mailu drom@iol.cz nebo formulář na stránce "Kontakty" Více »
 

Nový odkaz: Romano Džaniben

29.6.2003 | Marek Veselý

(Tato zpráva byla uveřejněna na žádost jednoho z našich čtenářů, využijte této služby - více se dozvíte na stránece "kontakty").
Romano Džaniben je sborník-časopis romistických studíí, který již téměř deset přináší odborné informace o romské kultuře, historii, jazyku. Více »
 

volná místa: Liberec hledá TSP!

17.6.2003 | Marek Veselý

Město Liberec hledá tři terénní sociální pracovníky na dohodu o pracovní činnosti s nástupem od 1. 7. 2003. Bližší informace: Romské komunitní centrum Liberec, Miroslav Kotlár, tel.: 48 513 48 17, e-mail: rkc.lbc@volny.cz
 

Projekty sociálního bydlení - workshop (přihlášky do 30.5.)

22.5.2003 | Marek Veselý

Netrtadiční spojení workshopu o sociálních tématech a večerního benefičního koncertu se chystá na pátek 6. června do Prahy. Pracovní setkání proběhne v budově magistrátu od 10 hodin, koncert bude následovat v 18 hodin na Vítkově. Od Věry Bílé po Plastic People of the Universe - nutno být při tom! Více »
 

Vzkaz pro pana Ladislava Husáka

21.5.2003 | Marek Veselý

adresa, kterou jste zadal do formuláře nefunguje, nemohu Vám již delší dobu poslat Váš login a heslo do diskuse. Prosím, napište ještě jednou.
 

Studium na Střední policejní škole v Brně (přihlášky do 6. června)

7.5.2003 | Marek Veselý

Střední policejní škola v Brně realizuje pokračování projektu „Příprava pro občany národnostních menšin k přijetí do služebního poměru příslušníka Policie ČR“. Žádost spolu s příslušnými doklady je třeba podat co nejdříve, nejpozději však do 6. června 2003. S největší pravděpodobností bude jednat o poslední přípravný kurz vzhledem k tomu, že dojde ke přijetí nového zákona o služebním poměru příslušníků Policie ČR. Více »
 

Nový dokument: Podpora rasové a etnické rovnosti - zpráva projektu Phare

6.5.2003 | Warwick Maynard

Zpráva partnerského projektu České republiky a Velké Británie "Podpora rasové a etnické rovnosti", který mapoval připravenost české legislativy a praxe pro implementaci hlavních evropských antidiskriminačních směrnic. Více »
 

Nový článek: Jsem jenom průvodce lidí v komunitě

6.5.2003 | Lenka Vochocová

Od února funguje v Mostě-Obrnicích komunitní centrum Sluníčko. Vedoucím komunitního centra je Kristián Drapák, který se terénní sociální práci věnuje od roku 1999. Více »
 

Nový článek: Jednou nohou na ulici

22.4.2003 | Jaroslav Valůch

V Rožnově pod Radhoštěm nenajdete žádné ghetto. Od jisté doby tu nenajdete ani dům s „problémovými“ nájemníky. Na ulici nepotkáte jediného bezdomovce. Kam se tedy podělo několik desítek obyvatel Rožnova, kteří se během dvou let ocitli na ulici? Více »
 

Rady vlády pro záležitosti romské komunity - výběrové řízení

14.4.2003 | Marek Veselý

Úřad vlády České republiky vypisuje výběrové řízení na místo ředitele kanceláře Rady vlády pro záležitosti Romské komunity.

Požadavky: vysokoškolské vzdělání, organizační schopnosti, znalost cizího jazyka, zkušenosti s prací v romské komunitě.

Písemné přihlášky k výběrovému řízení s profesním životopisem zasílejte do 10 dnů od zveřejnění na adresu: Úřad vlády České republiky, odbor pro lidská práva, nábř. E. Beneše 4, 118 01 Praha 1.
 

Přihlášky do kurzů pro TSP na rok 2003 (uzávěrka 25. dubna)

7.4.2003 | Laďka Češková

Dvoustupňový vzělávací program pro terénní sociální pracovníky zahajuje brněnský Drom s finanční podporou vlády ČR a ve spolupráci s Radou vlády ČR pro záležitosti romské komunity. Více »
 

Nový článek: Prostě Bronx

4.4.2003 | Jaroslav Valůch

Berounský Bronx? Člověk by ani nevěřil, že se nachází v nejobávanější čtvrti v celém městě. Je neděle, první jarní dny vylákaly ven spoustu lidí... Více »
 

Hledáme terénní sociální pracovníky! (uzávěrka 15. dubna)

26.3.2003 | Marek Veselý

IQ Roma Servis, o.s. ve spolupráci s program RrAJE Brno vyhlašuje výběrové řízení na hlavní pracovní poměry 4 terénních sociálních pracovníků pro Brno. Více »
 

Nový článek: Ústí mění image, ...

24.3.2003 | Martin Krsek

Po kauze Matiční ulice má Ústí nad Labem mediální obraz města rasistů. A nejen kvůli Matiční. Nové vedení radnice se ale rozhodlo image krajské metropole vylepšit. Více »
 

Nový článek: Uklizené odpadky Nový svět nespasí

17.3.2003 | Lenka Vochocová

Hromady odpadků, výkaly a zápach, neplatiči nájemného, tak vidí situaci v Matiční ulici novináři, kteří sem přicházejí v doprovodu neštěmických zastupitelů a policie na namátkové kontroly. Terénní sociální pracovníci v místním komunitním centru pojmenovávají problémy své lokality jinak... Více »
 

Nová nabídka: Kurz riadenia a spoločenského rozvoja - prihlášky do 30. marca!

11.3.2003 | Pakiv European Roma Fund

V podporovaní profesionálneho rómskeho vodcovstva v riadiacich programoch, Európsky rómsky fond Pakiv vyhľadáva kandidátov na druhý intenzívny globálny tréning pre mladých Rómov z Bulharska, Rumunska a Slovenska. Zde se dočtete Více »
 

Nový článek: Zavřít dealery nestačí (rozhovor)

6.3.2003 | Lenka Vochocová

V komunitě tvořené asi devíti sty lidmi, vymezené přibližně smíchovskými ulicemi Plzeňskou a Holečkovou, pracuje skupina dobrovolníků, kteří se snaží nabídnout dětem a mladým lidem alternativní náplň volného času. Daniel Hůle je jedním z nich Více »
 

Nový článek: Cikánská činže

25.2.2003 | Martin Krsek

Proč nejvyšší nájemné v Ústí nad Labem platí obyvatelé nejnuznějších bytů na periferii města? Více »
 

Školení pro terénní sociální pracovníky v roce 2003

26.1.2003 | Laďka Češková

Také v letošním roce bude probíhat vzdělávací program pro terénní sociální pracovníky. O přesném termínu konání vás budeme v dostatečném předstihu informovat. Máte-li zájem se přihlásit či získat o školení více informací, napište nám prostřednictvím formuláře na stránce "Kontakty". O obecných východiscích vzdělávání terénních sociálních pracovníků si zde můžete přečíst Více »
 

Připomínky k těmto internetovým stránkám

14.1.2003 | Marek Veselý

Uvítáme vaše připomínky k těmto internetovým stránkám. Napište nám je prostřednictvím formuláře na stránce "Kontakty". Více »
 

Podpora romských žáků středních škol - žádosti do 28. února!

4.1.2003 | Marek Veselý

Závěrečný termín přijímání žádostí se blíží! Formuláře je třeba zaslat nejpozději do 28. 2. 2003 na Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Více »
 

Hlavní stránka » Více o TSP » Archiv aktualit (zpět na začátek)

Copyright © 2003 Terénní sociální práce; Design © 2003 Martin Argaláš; použit publikační systém Toolkit od Econnectu