Logo TSP Terénní sociální práce www.tspweb.cz
Hlavní stránka - Úvod, Aktuality Více o TSP - Kauzy, Teorie, Články, ... Dokumenty - Zákony, Vyhlášky, Programové dokumenty, ... Odkazy Kontakty Vstup pro registrované
Hlavní stránka » Více o TSP » Články » Terénní pracovníci cvičně před kamerou

Vyhledávání:


Terénní pracovníci cvičně před kamerou

5.11.2003
Eva Malířová


  Tisková zpráva - dokument ke stažení [94 kB]

Terénní pracovník pomáhá svým klientům řešit např. potíže s ubytováním, efektivní využití příjmů či docházku dětí do školy. V této své pozici se stává prostředníkem mezi klientem a institucemi, a tak musí umět jednat na osobní úrovni s klientem, jehož důvěru potřebuje, ale současně musí být schopen získat na svou stranu úřady, s kterými spolupracuje. Důležitou součástí komunikace s institucemi a rovněž s veřejností je neosobní forma předávání informací skrze média. Školící se TSP měli na semináři příležitost získat dovednosti k tomu potřebné, vyzkoušeli si vystupování před kamerou, učili se psát tiskovou zprávu či uspořádat tiskovou konferenci.

Důležitou součástí školení byl i tzv. kazuistický seminář, ve kterém měli TSP možnost navzájem prodiskutovat případy, které řeší ve své praxi. Tento kontakt s kolegy je zásadním přínosem celého vzdělávacího programu, protože ve své praxi, kdy se jako prostředníci často ocitají mezi dvěma mlýnskými kameny, jsou TSP často osamoceni, a to je psychicky náročné. V celém Česku působí zatím kolem 140 TSP, ale jejich počet pozvolna roste. Ačkoli byl tento seminář volitelný, podílely se na něm dvě třetiny všech účastníků 2. cyklu vzdělávacího programu, jenž je organizován brněnským DROMem s finanční podporou vlády ČR a ve spolupráci s Radou vlády ČR pro záležitosti romské komunity. Za sebou už tito TSP mají 7 školení zaměřených na aplikaci teoretický poznatků z prvního cyklu v praxi.

Poslední seminář proběhne 18. – 21. listopadu rovněž ve Žďáru, jeho tématem bude spolupráce TSP s policií. Certifikát obdrží vzdělávající se TSP po složení zkoušek 3. prosince v Praze.

  Tisková zpráva - dokument ke stažení [94 kB]

Hlavní stránka » Více o TSP » Články » Terénní pracovníci cvičně před kamerou (zpět na začátek)

Copyright © 2003 Terénní sociální práce; Design © 2003 Martin Argaláš; použit publikační systém Toolkit od Econnectu